Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında Üniversite


YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Eskiden yurtdışında eğitim almak göz korkuturdu ve cesaret isterdi. Günümüzde ise artık yurtdışında eğitim almak çok daha kolay. Özellikle üniversite yerleştirme sınavlarının stresini çekmek istemeyen öğrenciler için oldukça idealdir. Bu sınavlardan düşük puan alan birçok öğrenci yüksek meblağlar ödeyerek özel okullara kayıt yaptırmaktadır. Oysaki aynı paralarla yurtdışında da üniversite eğitimi alınabilmektedir. Bunanla birlikte, lisans eğitimlerini Türkiyede almış olan öğrenciler, fark yaratmak, farklı bir alana yönelmek ya da aldıkları eğitimin üstüne bir şeyler katmak isterlerse yurtdışı tercihleri çok doğru yönde bir karar olacaktır.
 Aynı zamanda yurtdışında üniversite eğitimi almak size birçok avantaj da sunmaktadır.


YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Üniversite eğitiminizi yurtdışında almanızın size sağlayacağı en büyük avantaj gelecekteki iş dünyanızda sizin ve rakiplerinizin arasında yaratacağı farktır! Günümüz ekonomik şartlarında iş bulmak oldukça zorlaşmıştır ve iyi üniversitelerin iyi bölümlerinden mezun öğrencilerin bile birçoğu iş bulmakta zorlanmaktadır. Kaliteli işler az, bu işlere alınabilecek kapasiteli ve başarılı mezunlar ise çoktur. Bu nedenden dolayı öğrenciler mezun oldukları andan itibaren rakipleriyle bir yarış içerisine girerler. Böyle bir durumda, eğitimini Türkiyede almış birçok öğrencinin yanında yurtdışında okumuş olmanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Bu eğitimi özellikle Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya gibi prestijli ülkelerde aldıysanız diğerlerini geçme şansınız çok daha fazla yükselecektir. Yurtdışında üniversite eğitimi almış olmanız demek işvereniniz için iyi derecede İngilizce (ya da eğitimi aldığınız dil) biliyorsunuz anlamına gelir. Aynı zamanda vizyonunuz daha geniş, kültürünüzün ise daha fazla olacağını düşünürler.

Hazır dile getirmişken, bu eğitimin size bir diğer avantajı da kazandığınız deneyim olacaktır! Yurtdışında eğitim alırken sizinle birlikte okuyan o ülkenin öğrencilerinin yanı sıra uluslararası birçok öğrenci de olacaktır. Bu sayede yeni insanlar, yeni kültürler tanıyacaksınız. Ülkenize döndüğünüzde kazanmış olduğunuz akademik deneyimlerin yanı sıra çok güzel arkadaşlıklar ve anılar ile ülkenize döneceksiniz.

Yurtdışındaki üniversite eğitiminin müfredatı genellikle ülkemizdekinden çok daha farklıdır ve ezberden çok pratiğe dayalı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu sayede okuduğunuz Alana dair daha çok Pratik kazanma şansınızı ve mezun olduktan sonra iş hayatınıza daha hazır başlama şansınız olacaktır.

Üniversite eğitiminiz boyunca, İngilizceniz, ya da eğitimi aldığınız diliniz ana diliniz gibi gelişecektir. Günümüzde artık herkes İngilizce bilmektedir, fakat herkesin İngilizcesi çok iyi değildir. Ana dil düzeyinde İngilizce bilmek size gelecekteki hayatınızda birçok kapıyı açabilir. Eğer farklı bir dilde eğitim alıyorsanız da mutlaka İngilizceyi de öğrenmelisiniz ve böylece 3 dil bilerek rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Paylaş
Daha Fazla Detay ve Sorularınız için Lütfen İletişim Kurunuz!

Hamle Yurtdışı Eğitim


Tel: 0 (358) 212 37 32 Fax: 0 (358) 212 37 33 Mobil: 0 (532) 695 23 75 - 0530 697 44 18


info@hamledanismanlik.com

Okullar