Konaklama

Konaklama


Özellikle dil eğitiminde okul seçimi kadar konaklama seçimide önemlidir. Öğrenciler kendileri için en uygun konaklama tipine danışmanlarıyla konuşup önceden karar vermelidir.

Aile Yanında Konaklama

Aile yanında konaklamadiğer alternatifler arasında en çok tafsiye edilen konaklama tipidir. Yurt dışında pek çok aile evlerini yabancı öğrencilere açmakta ve onlara bir aile bireyi gibi davranmaktadır. Öğrenciler ailelerin günlük yaşamlarını yakından takip ederek , onlarla beraber sosyal faliyetlere katılarak ülkenin kültürüyle ilgili deneyim sahibi olurlar daha fazla pratik yapma imkanı bulurlar. Pek çok öğrenci ülkesine dönükten sonrada ailelerle oluşturdukları yakın ilişkileri devam ettirir.

Öğrencinin yanında kalacağı aileyi okul ayarlar , öğrenciler tercihleri doğrultusunda kendilerine en uygun ailelerin yanına yerleştirilir. Öğrenciler tek kişilik odada kalabilir yada odalarını başka ulustan bir öğrenciyle paylaşabilir, evin ortak bölümlerini rahatça kullanabilir.Odalar mobilyalıdır , öğrenciler eğer isterlerse kahvaltı ve akşam yemeklerinide aileden alabilir.

Konaklama ücretleri kalacağınız bölge ve şehire göre farklılık gösterir. Bazı okullar konaklama ayarlama ücretide taleb edebilir. Bu ücret size en uygun ailenin bulunması için bir kereye mahsus olarak verilir. Eğer öğrencinin yanında kaldığı aile ile ilgili bir problemi olursa okulun konaklama servisine giderek ailenin değiştirilmesini isteyebilir.

Misafirhane / Yurt

Eğitim amaçlı olarak yurtdışına gittiginizde konaklama alternatiflerinden biride yurtlardır. Her okulun yurt imkanı yoktur , bazı okullar öğrencilere sadece aile yanı konaklama imkanı sunar. Ancak gittiğiniz şehirde mutlaka kalabileceğiniz özel yurtlar bulunur. Yurtlar genellikle şehir merkezlerinde ve okula yakın mesafededir. Genellikle tek veya çift kişilik odalarda kalınır.Mutfak banyo ve çamaşırhaneler öğrencilerin ortak kullanımına aittir.

Kampus Konaklama

Üniversite öğrencileri ilk yıllarını veya dönemlerini kampüste geçirmek isteyebilirler. Genellikle iki veya üç kişilik odalarda kalınır. Okula ve okulun sağladığı kütüphane , labaratuvar , spor salonu ve kafeterya gibi sosyal imkanlara ulaşım daha kolaydır. Öğrencilere kampus içinde kalacak yer haricinde başka olanaklarda sunulur. Öğrencilerin eğitim hayatları sosyal etkinliklerle zenginleştirilir.

Otel Konaklama

Özellikle kısa dönem için giden iş adamı ve yöneticiler için idealdir. Okula yakın mesafede her tip otelde konaklama organize edilebilir.Geçici bir süre kalmak için cazip bir alternatifdir.

Kiralık Ev

Ev kiralamakta öğrenciler için başka bir seçenektir Bazı bölgelerde öğrenciler için kiralık ev bulmak pek kolay değildir. Bir öğrencinin tek başına bir evin kirasını ve masraflarını karşılaması oldukça zordur.Genellikle birkaç öğrenci birleşerek ev tutarlar.

Paylaş
Daha Fazla Detay ve Sorularınız için Lütfen İletişim Kurunuz!

Hamle Yurtdışı Eğitim


Tel: 0 (358) 212 37 32 Fax: 0 (358) 212 37 33 Mobil: 0 (532) 695 23 75 - 0530 697 44 18


info@hamledanismanlik.com

Okullar